دوربین مدار بسته مشهد » نوشته‌ها » آموزش دوربین مدار بسته » مقایسه DVR و NVR ( تفاوت ) مقایسه DVR و NVR ( تفاوت ) - دوربین مدار بسته مشهد | دوربین مداربسته
۰۵۱-۳۸۲۲۱۰۰۹

مقایسه DVR و NVR ( تفاوت )

ارسال شده توسط در تاریخ بهمن ۱, ۱۳۹۶ در آموزش دوربین مدار بسته | 0 دیدگاه

مقایسه DVR و NVR ( تفاوت )

زمانی که برای اولین بار تصمیم به خرید دوربین مداربسته می گیرید به احتمال زیاد با پیشنهادات متنوعی از سوی فروشندگان دوربین مدار بسته رو به رو می شود و سوالات بسیاری در ذهن شما ایجاد می شود. یک از اصلی ترین سوالات ایجاد شده تفاوت دستگاه DVR و NVR است.

در این مطلب به بررسی این موضوع و پاسخ به این سوال می پردازیم.

دوربین های مداربسته به دو دسته کلی تقسیم می شوند : دوربین های انالوگ و دوربین های دیجیتال.

دوربین مداربسته آنالوگ : این دوربین ها اطلاعات تصویر را به صورت آنالوگ به دستگاه ضبط کننده تصویر می فرستند و این اطلاعات در دستگاه ضبط کننده تصویر به تصاویر دیجیتال تبدیل می شود و سپس به صورت دیجیتال در هارد دستگاه ذخیره می شود. چنین دستگاهی که اطلاعات را به صورت آنالوگ دریافت می کند و به دوربین های مداربسته آنالوک متصل می شود دی وی آر (DVR) نام دارد.

dvr-vs-nvr

دوربین مداربسته دیجیتال: این دوربین های اطلاعات تصویر را به صورت دیجیتال (صفر و یک) برای دستگاه ضبط کننده ارسال می کنند. سپس دستگاه این اطلاعات را در هارد ذخیره می کند. دستگاهی که به این دوربین ها متصل می شود ان وی آر نام دارد. NVR تصاویر را از طریق بستر شبکه دریافت میکند. قیمت دوربین های دیجیتال که به دستگاه NVR متصل می شوند نسبت به دوربین های آنالوگ بیشتر است .

به زودی اطلاعات کاملتری ارائه می گردد.

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *