دوربین دید در شب

دوربین دید در شب IR چیست؟

دوربین دید در شب

دوربین دید در شب (IR) چیست؟

دوربین های دید درشب با استفاده از تکنولوژی Infrared از طریق LED های مادون قرمز امکان تصویر برداری درشب را فراهم می آورند. امواج مادون قرمز بدون بوجود آوردن نور مرئی محیط اطراف خود را روشن می کنند، این روشنایی با چشم انسان قابل رویت نیست اما بوسیله سنسورهای دوربین شناسایی می شود وتصویری واضح از یک مکان تاریک را به ما می دهد.

معایب IR

نور مادون قرمز برد کمتری به ما می دهد و امکان شناسایی را رنگ ها را ندارد، لذا تصویر بصورت سیاه و سفید می باشد و درصورت نزدیک شدن افراد به دوربین، ممکن است چهره آنها بصورت روشن نمایش داده شود. این مساله بدلیل پرتاب نور بالا در این نوع دوربین ها می باشد. برای رفع این نقطه ضعف از تکنولوژی SMART IR استفاده می شود. از این طریق با تنظیم IRاحتمال اشتباع شدن تصاویر نزدیک کاهش می یابد.

نقطه ضعف دیگرمادون قرمز انعکاس روی سطوح می باشد. اتنعکاس مادون قرمز از روی سطوح فلز ی و شیشه ای با نور مرۀـی متفاوت است. قسمت وسیعی از طیف مادون قرمز امکان عبور از سطوح شیشه ای ضخیم را ندارد ومنعکس می شود. و امکان مشاهده تصاویر پشت شیشه را کاهش می دهد. همچنین پلاک خودروها نیز براثر انعکاس نور مادون قرمز بصورت روشن به نظر می رسد. از این رو معمولا برای خواندن پلاک خودروها از نور مرئی استفاده می شود.

2 پاسخ
 1. علی
  علی می گوید:

  با سلام

  لطفا بفرمایید دوربین مدار بسته دید در شب تا چه فاصله ای را نشان می دهد.

  با تشکر

  پاسخ
  • Balon
   Balon می گوید:

   با سلام
   این فاصله برای دوربین های مختلف متفاوت است و بستگی به تعداد ال ای دی های مادون قرمز آن دارد در هر صورت با ساتفاده از پروژکتور مادون قرمز می توان برد دید در شب دوربین ها را افزایش داد.

   پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *